Пасхальне послання митрополита Черкаського і Чигиринського Іоана 2017 р.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

20130505001

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ

2017 р.

 

Боголюбивим пастирям, і всім вірним

Української Православної Церкви

Київського Патріархату на Черкащині

 

Всечесні отці,

дорогі браття і сестри!

Христос воскрес!

Серед християнських свят особливою урочистістю, радістю відзначається свято Пасхи, коли ми всім серцем відчуваємо й усвідомлюємо силу й велич Воскресіння Христового. В цей день ми стаємо духовно оновленими, всім серцем і всіма помислами дякуємо Богові за Його невимовний дар – дар Воскресіння, дар любові.

Він воскрес! Це була перша радість, яка перевищувала всяку іншу радість. Закінчилися дні, години страждань, вагань, скорботи й сліз. Настала радість повна, найвища – радість у Господі, бо Він воскрес згідно з пророцтвами й передбаченнями про це Його Самого, Ісуса Христа. І ця радість стала вірою безлічі мільйонів людських сердець.

Воскресіння Христове стало запорукою вічного життя людства. Ми, за словом Христа, блаженніші від самих Його учеників, бо, не бачивши воскреслого, віруємо в Нього (Див.: Ін. 20,29). Ми знаємо, що істинність цієї події стверджена багаторазовими явленнями воскреслого Господа й бесідами з Ним Його учеників та Його послідовників. Коли Дух Святий на п’ятдесятий день після воскресіння Христового зійшов на апостолів і осяяв їхні уми й душі, вони, сповнені непохитного переконання в правді воскресіння Христового, пішли з волі Його проповідувати про це по всій землі.

Ми вже знаємо, що ця путь нашого серця істинна і закріплена життям тисяч святих божих людей, які в ім’я воскреслого Господа, з вірою в Нього, в усі віки вчинивши різноманітні подвиги, прославили свої імена вічною славою.

Воскресіння Христове спонукає нас боротися з гріхом. Воно кличе нас до моральної чистоти й святості, воно вчить нас бачити в людині брата, образ і подобу Божу. Воскресіння Христове виправдовує нашу боротьбу з неправдою. Воно надихає нас на працю й благочестиве життя.

Воскресіння Христове створило новий напрям життя людини. Воно зробило земне життя осмисленим і цілеспрямованим. Попереду не смерть, не загибель, не знищення, а сприйняття іншого способу буття, «іншого, вічного життя початок».

Смерть втратила для християнина свій жах і страх. Ось чому в ці святкові дні Церква закликає нас до радості й захоплення: «Світися, світися, новий Єрусалиме», «радій нині і веселися, Сионе», «радісно обіймімо один одного», «через Хрест прийшла радість усьому світові», «смерті святкуємо умертвіння».

Нам не дано зрозуміти до кінця глибинних таїн людини, як душа її відроджується й оновлюється, але ми впізнаємо християнина за способом його життя, за його серцем, відкритим для добра, любові, самопожертви й віри. Коли ж хто-небудь із нас мав нещастя, подібно до апостола Фоми, зазнати затемнення віри у Воскреслого, нехай і він знає: всіх Господь кличе до Себе, і непохитна Його любов. І неупереджене серце не може не відгукнутися на Його смерть за всіх нас на хресті.

В теперішній тяжкий час, коли на землю Українську зазіхає ворог, коли гинуть кращі сини нашої Батьківщини, в дні печалі й скорботи по смерті наших близьких Воскресіння Христове вселяє в наші серця велику надію. Воно дає нам мужність і силу перемагати смуток і тугу. Воскресіння Христове з’єднує живих і померлих в єдину родину, адже у Бога немає мертвих – всі живі. Тому ми боремося з гріхом, прагнемо до моральної чистоти і святості. У ці пасхальні дні, у свято перемоги життя над смертю ми знову звертаємося до всіх, хто взяв в руки зброю, направивши її супроти України, - схаменіться і замисліться над прийдешнім судом Божим. Нашої волі ви не зламаєте, а свою душу погубите. Всім нам, а особливо нашим воїнам бажаю мужності, терпеливості, братерського духу і готовності по заповіді Божій «покласти душу свою за друзів своїх». Цього ж зичу і всім військовим священикам, які перебувають в ці пасхальні дні у бойових підрозділах Збройних Сил України, Національної гвардії та Прикордонної служби України. Підносячи молитви воскреслому Христу, будемо просити Його, щоб Він послав Україні нашій духовне оновлення, дарував силу і благословив усіх нас справедливим миром у вільній державі, бо Йому належить честь і поклоніння на віки віків. Амінь.

 

Воістину Христос воскрес! Амінь.

 

Іоан, митрополит Черкаський  і Чигиринський

 2017 р

м. Черкаси

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео

НАША КНОПКА

Інформаційне управління Черкаської єпархії

 
 
ioan2018 Митрополит Черкаський і Чигиринський ІОАН

   Митрополит Черкаський і Чигиринський ІОАН, (в миру Олег Васильович Яременко)...

Читати далі...