Богослужіння у Троїцькому соборі у свято Благовіщення

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

7 квітня 2017 року у свято Благовіщення Пресвятої Богородиці у Троїцькому кафедральному соборі м.Черкаси митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан у співслужінні соборного духовенства звершив Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого.

 

В цей день Православна Церква відзначає велике свято – Благовіщення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, коли архангел Гавриїл звістив Діві Марії, що вона непорочно зачне від Cвятого Духа і народить Сина Божого – Ісуса Христа.

Після того ж, як Марію заручив 82-річний Йосиф, до неї з’явився архангел Гавриїл і сказав: «Радуйся, благодатна, Господь з тобою. Зачнеш у лоні і породиш Сина і назвеш Його Ісус. Він буде великий і Сином Всевишнього назветься, і дасть Йому Господь Бог престіл Давида, батька Його, і царюватиме над домом Якова повіки та й царству Його не буде кінця». Марія ж сказала: «Як же це станеться, коли я мужа не знаю». Відповів архангел: «Дух Святий зійде на тебе й сила Всевишнього осінить тебе, – тим-то й Святе, що народиться, назветься – Син Божий. У Бога нема неможливого». І сказала Марія: «Я раба Господня, нехай буде мені за твоїм словом».

 

Святкування Благовіщення було встановлене Церквою у IV ст. Дату Благовіщення встановили, відрахувавши 9 місяців від Різдва Христового. Через велике значення цього дня церковне святкування Благовіщення не скасовується навіть тоді, коли свято припадає на Великдень. Сьогодні Церква послаблює піст, дозволивши вірним вживати на трапезі рибу, вино, олію.

 

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео

НАША КНОПКА

Інформаційне управління Черкаської єпархії

 
 
ioan2018 Митрополит Черкаський і Чигиринський ІОАН

   Митрополит Черкаський і Чигиринський ІОАН, (в миру Олег Васильович Яременко)...

Читати далі...