У Черкасах відбулася презинтація Всеукраїнського військово-цивільного проекту "Холодноярська Проща"

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [2 Голоса (ів)]

29 березня у сесійній залі Черкаської Обласної Ради відбулася презинтація Всеукраїнського військово-цивільного проекту "Холодноярська Проща". На початку зібрання митрополит Черкаський та Чигиринський Іоан прочитав молитву та благословив усіх присутніх на благі справи, після чого відбулася презинтація та обговорення проекту.
– «Холодноярська проща» – справді унікальний проект, – зауважив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко . – Це духовно-психологічна реабілітація наших воїнів. Ще й в унікальному місці – Холодному Яру. Там панує дух свободи й боротьби. Сама земля надихає. Тому я дуже радий, що цей проект набуває масштабів і виходитиме на новий рівень. Зі свого боку обіцяємо його підтримувати, як це робили досі. Я також мав розмову з міністром культури України Євгеном Нищуком із цього приводу – щоби заручитися підтримкою і на державному рівні. Саме в таких масових патріотичних заходах нині є нагальна потреба.

Фестиваль, приурочений до свята Хрещення Руси-України, звершується під гаслом «Одне Хрещення – Єдина Церква і Єдина Держава» та має благодійний, духовно-патріотично-розвивавальний і реабілітаційно-мотивуючий характер. 
СУТЬ: щорічне православне паломництво для військовослужбовців, військових священиків та їхніх родин. Ідея не нова – це данина традиції українського козацтва подорожувати бойовим товариством до святих місць. Фестиваль відбудеться за підтримки і благословення Святійшого Філарета, Патріарха Київського і всієї Руси-України та під патронатом Синодального управління військового духовенства УПЦ КП і особисто голови Управління владики Іоана, митрополита Черкаського і Чигиринського.

МЕТА ЗАХОДУ – духовно-просвітницько-патріотичний розвиток з ребіалітаційно-мотивуючими заходами для широких верств населення на історичних, краєзнавчих, етнографічних, мистецькознавчих матеріалах, які стосуються колиски державності – Чигиринщини. 
ПРОСВІТНИЦЬКА СКЛАДОВА ЗАХОДУ - Залучення науково-просвітницьких закладів та ВНЗ і проведення за їхньою участю науково-практичних конференцій, круглих столів, виставок-продажів, презентацій творів на історико-патріотичну тематику та видавництв книг з історії релігії, етнографії, краєзнавства, мовознавства тощо. 
ДУХОВНА СКЛАДОВА ЗАХОДУ - Перебування в середовищі та в самому складі груп учасників проекту військових священиків, можливість безпосереднього й неформального спілкування з ними забезпечать ненав’язливість і постійність дії духовної складової під час всього фестивалю. Важливим елементом є також уділення таїнств Сповіді та Причастя на Божественній літургії в одній з локацій фестивалю – церкві св. Миколая в «Козацькому хуторі», с. Стецівка.Кульмінація фестивалю – Всеукраїнська хресна хода від Свято-Володимирського патріаршого кафедрального собору в м. Києві до пам’ятник
ІСТОРІЯ ФЕСТИВАЛЮ: вперше «Холодноярська Проща» відбулась у 2015 р. за участі Святійшого Філарета. Тоді було освячено храм Багатостраждального Петра Калнишевського на хуторі Буда. Це стало початком традиції, котру буде продовжено в 2017 р. 
МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ: місцем паломництва не випадково обрано Чигиринщину – колиску творення державності України через зародження визвольних повстанських рухів. А серцем і душею визвольної боротьби, символом свободи, незалежності, єднання української нації споконвіку був і залишається Холодний Яр. 
ДАТА ПРОВЕДЕННЯ: 24–28 липня 2017 р. УЧАСНИКИ: військовослужбовці ЗСУ, прикордонної служби, Нацгвардії, Нацполіції, МНС, військові священики УПЦ КП, студенти Богословських академій, світське студентство, клірики українських єпархій в Україні і за кордоном, представники українських діаспор світу, громадські організації, громадські рухи та ін. МІСЦЯ ДИСЛОКАЦІЇ: у межах фестивалю на Черкащині планується розгорнути табори для відпочинку та розміщення паломників. Основні табори функціонуватимуть у таких населених пунктах, як:
– місто Чигирин – перша гетьманська столиця України;
– село Стецівка – тут облаштовано етнографічний комплекс «Козацький хутір» – справжній скансен, музей під відкритим небом. Особливим його експонатом є стародавня дерев’яна козацька церква, перенесена сюди з іншої території, та музей старовинних вітряків з різних куточків Чигиринщини. Цього року село відзначатиме своє 300-річчя;
– село Суботів – відоме в історії як хутір гетьмана Богдана Хмельницького. Тут є легендарна Іллінська церква, збудована як родова усипальниця Хмельницьких;
– село Головківка – колишній центр українського гончарства, де в XIX ст. існувала відома школа підполив’яного фляндрового розпису і де місцеві майстри виготовляли посуд на замовлення польських королів та магнатів (ці сервізи нині в колекціях найкращих музеїв світу). Сьогодні тут відкрито Народний музей, в якому зберігаються тисячі унікальних експонатів, у т. ч. історичні документи різних періодів національно-визвольної боротьби українського народу;
– село Медведівка – в історію України ввійшло передусім як місце активних дій повсталих у добу Коліївщини, яких очолював уродженець сусіднього сіла Івківці, запорізький козак Максим Залізняк, а також як одне з сіл, де відбувалися події часів Холодноярської Республіки. Починаючи з 1918 р. і впродовж 20-х років ХХ ст. тут точилася запекла боротьба холодноярців, котрі протистояли і радянській владі, і німецькій окупації. У квітні 1919 р. на зборах козаків навколишніх сіл була утворена Військова рада на чолі з головним отаманом Василем Чучупакою і штабом у Медведівці; 
– хутір Буда – відомий завдяки велетенському тисячостолітньому дубу Максима Залізняка; 
– село Мельники – саме звідси в 1768 р. почало розгоратися полум’я народного повстання під назвою Коліївщина. Одним зі сподвижників Максима Залізняка став мешканець Мельників Семен Неживий; 
– село Вереміївка – тут створено перший в Україні приватний історико-етнографічний музей-скансен «Козацькі землі України», заснований В. В. Недяком, видатним мистецтвознавцем і художником, лауреатом Національної премії України ім. Т. Шевченка; 
– село Івківці – колись хутір (власність козака Лавріна Капусти), батьківщина Максима Залізняка. У період громадянської війни поселення входило до складу Холодноярської Республіки. Сьогодні тут розташований просвітницько-розважальний комплекс «Зерноленд»; У кожному таборі на паломників очікує окрема програма заходів та особлива атмосфера. 
Табори будуть поділені на курені та отримають назви козацьких повстанських ватажків.
СХЕМА ПРОВЕДЕННЯ: Фестиваль розпочнеться з урочистих заходів у м. Черкаси, після яких групи паломників попрямують на Чигиринщину, де розподіляться по спеціально облаштованих таборах. Кожна група має власний маршрут і програму перебування. Завершиться дійство спільною поїздкою до Києва. Кульмінацією фестивалю стане участь паломників у Всеукраїнській хресній ході на чолі із Святійшим Патріархом Філаретом у столиці від Володимирського собору до Володимирської гірки, де буде звершено Молебень за Україну, після чого відбудеться благодійний обід під відкритим небом на території Михайлівського Золотоверхого чоловічого монастиря УПЦ КП та гала-концерт на Софіївській площі. 
ДЕВІЗ ФЕСТИВАЛЮ: За мир – молимося, єднаємося, боремося, перемагаємо.

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео