Митрополит Іоан в ЧНУ освятив стеллу видатному українському педагогу Олександру Захаренку

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]


Меморіальну стелу видатному українському педагогу Олександру Антоновичу Захаренку відкрили в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького.

Встановлено її на навчальному корпусі №4, де він 60 років тому отримав учительський фах.

Подію приурочили до 80-річного ювілею народного вчителя, відомого педагога і вченого.

На урочистості з нагоди відкриття пам’ятного знака завітали міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, перший заступник голови Черкаської обласної ради Валентин Тарасенко, начальник відділу департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Тамара Панасюк, академік-секретар Відділення загальної середньої освіти Національної академії педагогічних наук України Олександр Ляшенко, начальник управління освіти Черкаської ОДА Валерій Вікторович Данилевський, голова обкому Профспілки працівників освіти і науки України Ольга Жалдак, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, дружина народного вчителя Віра Петрівна та син Сергій Олександрович. Учасниками дійства стали також студенти та викладачі Черкаського національного, керівників місцевих органів управління освітою, методичних установ та регіональних профспілкових комітетів, представники колективу Сахнівської школи, автори меморіальної стели заслужений художник України Іван Фізер та архітектор, лауреат національної премії ім. Т.Г. Шевченка Сергій Фурсенко. 

—Сьогоднішня подія важлива не тільки для родини, для нашого навчального закладу і для громади Черкас. Це подія для всієї педагогічної еліти нашої країни, – відзначив, відкриваючи стелу ректор Черкаського національного університету Олександр Черевко. — У нашому університеті вивчають та популяризують творчу спадщину Захаренка, пишуть і захищають дисертації. Мені пощастило особисто знати Олександра Антоновича, пощастило започаткувати обласну премію його імені. Власне тоді, у 2007 році, коли я був головою облдержадміністрації, було прийнято рішення зробити цю стелу. І ось нарешті його реалізовано. І це наша синівська, учнівська данина шани великому учителю.

А його вчення буде жити в віках, тому що воно ґрунтується на знанні людської сутності й людського життя.
— Ми сьогодні звіряємо наші думки зі спадщиною Олександра Антоновича, — зазначив академік-секретар Відділення загальної середньої освіти Національної академії педагогічних наук України Олександр Ляшенко. — Дякую черкащанам за те, що відбулася ця подія. І ми ще впродовж багатьох років приїздитимемо в Черкаси, в Сахнівку, як робили це впродовж останніх 16 років.

— Гуманістичні ідеї Олександра Захаренка сьогодні особливо актуальні, — зазначив начальник управління освіти і науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський. — Десятки навчальних закладів Черкащини, включаючи його Авторську школу, працюють за виховною системою Захаренка. Олександр Антонович знаний за кордоном, належно поцінований в Україні. А меморіальна дошка, яку сьогодні відкрито, нагадуватиме студентам, які здобувають фах педагога, що у великій лізі педагогів-гуманістів світу є ім’я уродженця Черкащини, Олександра Захаренка.
Освятив стелу Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан.

Під зворушливі звуки пісні у виконанні університетського гурту «Жива музика» учасники урочистостей поклали квіти до меморіальної стели.
Розмова продовжилася на Всеукраїнських наукових читаннях пам’яті Олександра Антоновича Захаренка.
Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео