Відкриттям кафедри військової підготовки відзначили в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького День Збройних Сил України

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [2 Голоса (ів)]

02

   Відкриттям кафедри військової підготовки відзначили в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького День Збройних Сил України.

Із цієї нагоди 6 грудня до університету завітали військовослужбовці, які відзначилися мужністю в зоні АТО, голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко та голова обласної ради Олександр Вельбівець, заступник директора Департаменту військової освіти Міністерства оборони України Ігор Толок, головний військовий комісар Євгеній Курбет, Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, представники обласної, міської влади, громадськості, профспілок, Наглядової ради університету.

Урочистості розпочалися з перерізання символічної стрічки на кафедрі військової підготовки.

Із цією важливою для області подією та державним святом привітав усіх голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. Передовсім він закликав хвилиною мовчання вшанувати пам’ять полеглих за Україну.

По тому передав завідувачу кафедри Валерію Монастирському прапор, який належить мати кожному підрозділу Збройних Сил України.

— Три роки тому ми почали писати нову історію українського війська. І це символічно, що в 25-ту річницю Збройних Сил України відкриваємо кафедру військової підготовки на Черкащині, де народжувалася державність України, в університеті, який носить ім’я гетьмана Богдана Хмельницького, — зазначив Юрій Олегович.

Він подякував усім, хто долучився до створення кафедри, а ректора Олександра Черевка нагородив нагрудним знаком «Холодний Яр».

Заступник начальника Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міноборони генерал-майор Ігор Толок наголосив на пріоритетності питань безпеки та оборони України. Він зазначив, що завдяки неодноразовому зверненню ректора ЧНУ ім. Б. Хмельницького та підтримці Міністерств оборони та освіти і науки на Черкащині створено першу кафедру військової підготовки. І це — один із важливих кроків на шляху до укріплення обороноздатності нашої держави.

Університет та військовослужбовці області отримали вітання від усіх почесних гостей.

Благословив майбутніх офіцерів та їхніх викладачів Митрополит Черкаський та Чигиринський Української Православної Церкви Київського Патріархату, голова Синодального управління військового духовенства Владика ІОАН. А курсант Володимир Левченко від імені першого історичного набору студентів військової кафедри пообіцяв боронити рідну країну.

Усім, хто допомагав у створенні кафедри, подякував ректор Олександр Черевко.

— Ідея створити в області кафедру військової підготовки виникла в голови Черкаської облдержадміністрації Юрія Ткаченка ще у 2014 році. Але знадобилися майже два роки, щоб отримати дозвіл Міністерства оборони, укомплектувати кафедру кадрами, ліцензували військово-облікові спеціальності, створити належну матеріально-технічну базу, — зазначив він. — Наша військова кафедра знаходиться у підпорядкуванні сухопутних військ Збройних Сил України, її діяльність координує Черкаський обласний військовий комісаріат. І хоч фінансове становище нині непросте, та наші студенти вже мають однострої, кафедра оснащена навчальною зброєю, навчально-методичними засобами, вирішуємо питання забезпечення мультимедійною технікою. Укладено угоду з Навчальним центром Державної прикордонної служби, де студенти з ЧНУ проходитимуть практичну.

На шляху створення кафедри ми мали постійну підтримку з боку обласної влади, сприяння і допомогу з боку Міністерства оборони і Міністерства освіти України. Проте реалізація цього проекту була б неможливою без підтримки меценатів, членів Наглядової ради університету, наших партнерів, будівельників.

Запевняю, що наш колектив вкладатиме у розвиток кафедри, університету всі сили, енергію й інтелект! Що Черкаський національний є партнером влади і національно-патріотичних сил області! Знаю, що кожен із тих, хто прийшов сьогодні навчатися військової справи, готовий в будь-яку хвилину стати на захист України. Саме так звучить гасло військової кафедри — «Навчаємося, щоб захищати!»

Олександр Володимирович нагородив нагрудним знаком «Почесна відзнака ректора» Юрія Ткаченка, Ігоря Толока, Євгена Курбета. Меценати та будівничі отримали подяки Черкаського національного. Під час урочистостей було покладено корзину квітів до пам’ятника Борцям за волю України. Святкування завершилося концертом.

Джерело
:   Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео