Про шляхи розвитку українського православ’я говорили у Черкаському національному університеті

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]

3

   Про українське православ’я, питання створення єдиної помісної Православної Церкви та інформаційну війну говорили історики, філософи і священики у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького.

Організаторами всеукраїнської наукової конференції «Українське православ’я на шляху самовизначення, єдності та конституювання» стали співробітники ННІ історії і філософії ЧНУ спільно з вищими навчальними закладами-партнерами — Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича й Київською православною богословською академією та осередком Наукового товариства ім. Т. Шевченка.

З благословення митрополита Черкаського та Чигиринського Іоана на конференції з доповідями виступили священики - ієрей Василій Паплик та ієрей Володимир Штокало.

Вітаючи учасників від імені ректора ЧНУ ім. Б. Хмельницького, перший проректор Василь Мойсієнко зазначив:

— Україна знаходиться в орбіті складних геополітичних впливів, в умовах агресії, і повинна продемонструвати єдність і консолідацію.

На його думку, важливо те, що цьогоріч українська влада, церква та суспільство об’єдналися в прагненні створити єдину помісну Православну Церкву.

На пленарному та секційних засіданнях конференції вченими з Києва, Чернівців, Умані, Черкас та інших міст було порушено важливі питання історії становлення та сучасного становища українського православ’я.

Одним із них є створення єдиної помісної Української Православної Церкви, викликане розколотістю українського суспільства через внутрішню напругу та зовнішні впливи різних релігійних центрів.

Було розглянуто роль київського християнства у формуванні особливостей українського православ’я, питання розповсюдження віри Христової із Києва по всій Русі-Україні у давні та більш близькі до нас часи.

Сучасними напрямами дослідження українського православ’я в історичній та філософській науках поділилися київські науковці, професори Ірина Ломачинська, Ірина Преловська та уманський професор Павло Ямчук.

І науковці, і священики зійшлися на думці, що московська церква нині є інструментом в руках російського агресора. Тому обговорювалося питання про необхідність вибудовування власної інформаційної політики, аби достойно протистояти деструктивним впливам в умовах гібридної війни.

У рамках конференції професор Ірина  Преловська презентувала власну монографію «Джерела з історії Української Автокефальної Православної Церкви (1921-1930 рр.) — Української Православної Церкви (1930-1939 рр.)».

Джерело:  Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео