Вербна неділя у Троїцькому соборі (ВІДЕО)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]

IMG 1262

   25 квітня Православна Церква відзначала Вхід Господній у Єрусалим.

Напередодні свята, 23 квітня увечері, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан звершив Всенішну у Троїцькому кафедральному соборі у співслужінні соборного духовенства. Під час вечірнього богослужіння архіпастир освятив віття верби.

У неділю зранку, 24 квітня,  звершувалось дві Божественні літургії святитела Іоана Золотоустого у кафедральному соборі Черкас.

На Малому Вході літургії митрополит Іоан нагородив правом носіння камилавки кліриків кафедрального храму ієрея Василія Макогона та диякона Олексія Колишка.

За богослужінням велика кількість вірян приступила до таїнства святого Причастя. Також протягом дня велика кількість християн приходили, щоб освятити гілочки верби і рознести це благословення по своїх домівках.

Вербна неділя - це остання неділя перед Світлим Христовим Воскресінням. День Вербної неділі нагадує християнам урочистий вхід Ісуса Христа в Єрусалим, який знаменував собою безпосереднє наближення Його Страстей і смерті на хресті. Люди, які Його вітали, кидали на дорогу плащі та зелені галузки пальм, вигукуючи: «Осанна Синові Давида!».

Свято також ще називається неділею Ваїй (гілок), Квітною, або Вербною, неділею, тому що в цей день віруючі освячують віття верби (яка заміняє в нас пальмові вітки). Тримаючи в руках перше весняне гілля, ми славимо Спасителя як Переможця смерті; бо Він воскрешав померлих (Лазаря та інших) і цього дня входив в Єрусалим для того, щоб померти за наші гріхи і воскреснути, і тим спасти нас від вічної смерті. Віття означає знак перемоги Христа над смертю і нагадує нам про майбутнє воскресіння із мертвих.

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео