Представники Черкаської єпархії взяли участь у XIV Всеукраїнському з'їзді православної молоді

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [2 Голоса (ів)]

IMG 3047

    20-21 лютого у стінах Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря м. Києва відбувся XIV Всеукраїнський з'їзд православної молоді. Тема заходу: «Православне виховання молоді – основа творення домашньої церкви». Роботу з'їзду благословив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, звернувшись до учасників заходу зі словами привітання. На з'їзді були присутні єпископи та священики УПЦ КП, керівники єпархіальних відділів у справах молоді, представники братств, викладачі недільних шкіл, представники громадських організацій та молодь з різних областей України. З благословення митрополита Черкаського і Чигиринського Іоанна, у Всеукраїнському з'їзді православної молоді взяли участь представники черкаської єпархії: ієр. Роман Котів, ієр. Давид Чікаідзе, дияк. Олексій Колишко, Калюжна Світлана, Ярмолюк Богдан. Очолив делегацію голова єпархіального відділу у справах молоді ієр. Василій Паплик.
Захід розпочався із вшанування пам'яті героїв Небесної сотні, піснею «Пливе кача…», яку виконав хор Київської православної богословської академії та хвилиною мовчання. Зі словами привітання до молоді звернувся екс-міністр культури Євген Миколайович Нищук.
Пленарне засідання проходило під керівництвом голови Синодального Управління у справах молоді архімандрита Макарія (Папіша). Під час засідання керівники єпархіальних відділів у справах молоді привітали учасників з'їзду та розповіли про свою діяльність. Від Черкаської єпархії виступив керівник відділу ієрей Василій Паплик. Пленарне засідання завершилось концертом присвяченим пам’яті героїв Небесної сотні. Розпочала концерт талановита співачка, справжня патріотка України і волонтер Анастасія Приходько, піснею «Герої не вмирають». Активна учасниця православного молодіжного руху Оксана Мартинюк прочитала вірші присвячені сучасним Героям України. Пісню «Чорна хустка» виконала учасниця відбору на дитячий пісенний конкурс Євробачення – 2014 – Софія Роль.
Після пленарного засідання учасники з'їзду взяли участь у роботі в секціях, де були представлені різні теми для обговорення, а саме: «Сім’я – школа любові», «Соціальне служіння як чинник єднання молоді в Церкві», «Недільні школи. Обмін досвідом»,  «Виклики сьогодення: небезпеки віртуального світу», «У вирі релігійних світоглядів. Небезпека сект або чому Православ’я?». Далі учасники заходу взяли участь у всенічному бдінні в Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі. В роботі з'їзду взяли участь близько 200 делегатів.
В неділю, 21 лютого учасники з’їзду помолилися у Софії Київській, де було освячено храм Малої (Теплої) Софії. Для делегатів заходу це була приємна несподіванка, всі з радістю взяли участь у такій важливій історичній події, адже, через 330 років після початку анексії Москвою української митрополії у Софію повернулася Українська Церква.
Після богослужіння і обіду відбулося закриття Всеукраїнського з’їзду православної молоді. До учасників заходу звернулися архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор та голова Синодального управління у справах молоді архімандрит Макарій (Папіш). Завершився з’їзд зворушливим концертом від учасників заходу та спільним фото. Делегат від Черкаської єпархії і хорист Свято-Троїцького собору м. Черкаси Богдан Ярмолюк прекрасно виконав пісню «Білі черемхи», зірвавши гучні аплодисменти.

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео