В Оршанці відбувся випуск прикордонників пілотного проекту «Нове обличчя кордону»

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]


20 жовтня в Оршанці, у Навчальному центрі Державної прикордонної служби України, що поблизу Черкас, відбувся випуск прикордонників, які були відібрані в рамках конкурсу «Нове обличчя кордону».

З благословення митрополита Черкаського і Чигиринського Іоана у святкових заходах брав участь Черкаський благочинний протоієрей Андрій Шпунт та обласний капелан ієрей Василь Макогін. Священнослужителі разом із священиком УГКЦ отцем Юліаном Шереметою благословили воїнів, звернулися до присутніх із духовними настановами та окропили всіх святою водою.

Пілотний проект на базі окремого контрольно-пропускного пункту «Київ» започатковано в рамках реформування органів та підрозділів Державної прикордонної служби України. Участь у конкурсі міг взяти будь-який військовослужбовець відомства. Вже під час відбору свої заявки подали 373 прикордонники. З цієї кількості кандидатів комісією відібрані 160 військовослужбовців. Зазначимо, що серед основних вимог до кандидатів було вільне володіння державною мовою, знання іноземної мови, психологічна стійкість та фізична підготовка. У подальшому до участі у конкурсі в інших підрозділах органів охорони кордону запрошуватимуться усі бажаючі, хто відповідатиме кваліфікаційним умовам.

Вже на базі Навчального центру кандидати пройшли додаткову двомісячну підготовку за фахом. В основу навчання було покладено практичні заняття. Підготовка полягала у вивченні особливостей організації та несення служби, підвищенні рівня володіння іноземною мовою, розвитку професійних навичок. Крім того, під час занять прикордонники тренувалися діяти у кризових ситуаціях та вивчали антикорупційне законодавство задля недопущення протиправної діяльності. Під час таких занять моделювались типові ситуації, які пов’язані з повсякденною діяльністю прикордонників.

До підготовки персоналу долучилися і спеціалісти з міграційних питань США, Німеччини, прикордонної служби Естонії та представники Консультативної Місії ЄС. Залучення іноземних інструкторів, з-поміж іншого, також сприяло вдосконаленню англійської мови прикордонників.

Свою подальшу службу учасники вже продовжать у підрозділах окремого контрольно-пропускного пункту «Київ», зокрема, що здійснюють охорону кордону в аеропортах Жуляни та Гостомель. На випускників пілотного проекту покладено відповідальне завдання – стати обличчям оновленої Державної прикордонної служби України. Вже найближчим часом досвід підготовки персоналу в рамках пілотного проекту буде поширено й на інші органи охорони кордону відомства.

 За матеріалами сайту РУПОР

 

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео