Нинішніх і майбутніх захисників України вітали в Чигирині

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]


14 жовтня, в свято Покрови Пресвятої Богородиці, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан відвідав козацьку столицю – містоЧигирин, де очолив святкову Божественну літургію у Петро-Павлівському храмі на Богдановій горі. Богослужіння завершилось молебнем за Україну та її захисників.

Нове для українців свято захисника України 14 жовтня в Чигирині об’єднало два покоління боронителів Батьківщини: загартованих у боях воїнів АТО та юних козачат − вихованців ліцейного класу Черкаської міської загальноосвітньої школи № 6. Очільник області Юрій Ткаченко, вітаючи всіх присутніх, висловив упевненість, що традиція відзначати День захисника України приживеться.

У цей день 17 солдатам української армії, які відстоювали кордони нашої держави на передовій, у козацькій столиці голова облдержадміністрації вручив почесні відзнаки. Медаллю «Учасники АТО» нагородили трьох бійців, ще одинадцятьох – ювілейною відзнакою «Холодний Яр». Три бійці отримали відзнаки Президента України. Вони пообіцяли і надалі служити українському народові.

Урочисто заприсяглися дбати про свою Батьківщину на свято Пресвятої Покрови й вихованці ліцейного класу Черкаської міської загальноосвітньої школи № 6. Восьмикласники взяли на себе зобов’язання гордо нести звання козаків і берегти рідну землю, її традиції та культуру, як і їхні старші побратими, що зараз у боях відстоюють цілісність України. Присягу в молодих козачат приймав отаман Черкаського обласного товариства українського реєстрового козацтва Борис Марченко. А голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко вручив кожному школяреві шеврони, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан благословив молодь на гідне служіння українському народові.

Як зауважила директор Черкаської загальноосвітньої школи № 6 Ірина Кравченко, посвята в козачата її вихованців в Чигирині вже стала доброю традицією. Адже саме на бастіоні Петра Дорошенка минулоріч у День українського козацтва склали присягу учні першого ліцейного класу школи.

– У День захисника України та українського козацтва ми посвятили в козаки вже другий наш восьмий клас саме в Чигирині, − розповіла Ірина Кравченко. – Ми намагаємося залучати школярів до вивчення та підтримки українських козацьких традицій. Цього року на базі школи ми також відкрили козацький клас для наймолодших – першачків.

Формування козацьких класів стало можливим завдяки сприянню очільника області. Також минулого року підписали угоду про створення моделі козацьких ліцейних класів з подальшим створенням козацького ліцею на базі школи з Черкаським національним університетом ім. Б. Хмельницького. Нині ж у школі діє три козацьких класи і лишень трішки не вистачає до формування Козацької сотні. Юні козачата, окрім звичайної шкільної програми, поглиблено вивчають історію України та географію. Чимало уваги у школі приділяють військовому та фізичному вихованню молоді. Крім того, там діє експозиція народного мистецтва та побуту, до створення якої долучилися й учні школи. Вихованці ж козацького класу впевнені: вони гідно нестимуть присвоєне їм звання козачат.

Також цього дня митрополит Іоан брав участь у святкових заходах в селі Білозір’я Черкаського району.

 (За матеріалами офіційного порталу Черкаської ОДА)

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео