Перший храмовий день у Вільхах

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [2 Голоса (ів)]

вiльхиии

   З Божою допомогою церква Київського патріархату поступово починає своє становлення у Золотоніському районі. 2 серпня, коли церква вшановує пам'ять св. пророка Іллі, у селі Вільхи відбулося перше храмове свято. Вперше за більш, ніж 70 років була відслужена святкова Божественна літургія для молодої громади села Вільхи.

Урочиста служба розпочалася з освячення води та акафісту святому пророкові Іллі. Святу літургію служили священики Золотоніського та Драбівського районів: прот. Олександр Косенко із Золотоноші, прот. Богдан  Марцін із села Бирлівка та ієрей Олег Шумов із с.Шабельники.

На Богослужінні, яке звершувалось просто неба біля колишнього млина, що повинен стати новою церквою, були присутні жителі села, більшість з яких молодого віку, та гості з міста. Під час Богослужіння підносилися молитви за мир і перемогу України над ворогами та за допомогу Божу молодій громаді, якій ще потрібно докласти багато зусиль для побудови нового храму.

Після святкової літургії та проповіді прот. Олександр Косенко на молитовну згадку про храмовий день кожному з присутніх подарував по іконці. Був зачитаний лист від правлячого архієрея Черкаської єпархії УПЦ КП митрополита Іоана, який побажав молодій громаді Вільхів Божого благословіння, добробуту та допомоги у побудові нового храму.

 

Історична довідка

Храм у селі Вільхи на честь пророка Іллі був зруйнований у 20-их роках минулого століття під час безбожного панування комуністичного режиму. Храм був розібраний і з будівельних матеріалу храму було споруджено багато будівель різного призначення. Сьогодні на місці колишнього храму встановлено поклонний хрест. Громада УПЦ Київського патріархату у селі Вільхи була зареєстрована наприкінці минулого року. Здійснюються богослужіння просто неба. Громадою опікується настоятель Благовіщенської церкви м.Золотоноша прот. Олександр Косенко, який за сумісництвом є настоятелем і цього храму.

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео