Предстоятель Київського Патріархату освятив храм на честь Святого праведного Петра Калнишевського на хуторі Буда у Холодному Яру на Черкащині

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.38 [4 Голоса (ів)]

DSC 0004

   25 липня 2015 року Святійший Патріарх Філарет здійснив архіпастирський візит на Черкащину та освятив храм на честь останнього Кошового отамана Запорізької Січи святого праведного Петра Багатостраждального (Калнишевського) на хуторі Буда, Чигиринського району на Черкащині.

На в'їзді до Чигиринського району Святійшого Патріарха Філарета зустріли митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, голова Черкаської обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко, голова Чигиринської районної державної адміністрації Володимир Клименко.

Біля входу до храму діти піднесли Святійшому Владиці букет польових квітів та привітали архіпастиря віршами.

Під час освячення храму Його Святості співслужили: митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент, єпископ Кіровоградський і Голованівський Марк, єпископ Дніпропетровський і Криворізький Симеон, єпископ Запорізький і Мелітопольський Фотій, настоятель храму протоієрей Василь Ціріль та запрошене духовенство Черкаської, Дніпропетровської та Волинської єпархій.

За богослужінням молилися прочани з різних куточків Черкаської єпархії, мешканці хутора Буда та довколишніх сіл Холодного Яру, козаки та старшини Вільного козацтва Холодного Яру, народні депутати України Олег Петренко та Сергій Рудик, голова Черкаської обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко, голова Чигиринської районної державної адміністрації Володимир Клименко, фундатори будівництва храму родина Олег та Леся Островські.

Після літургії Святійший Владика звернувся до присутніх з архіпастирським словом. У своїй проповіді Святійший Владика розповів про життя останнього кошового отамана Запорізької Січи святого праведного Петра Калнишевського.

Після богослужіння Святійший Патріарх Філарет нагородив церковними орденами благодійників, які найбільше спричинилися до будівництва храму на хуторі Буда, серед них подружжя підприємців та меценатів Олег та Леся Островські та підприємець Олексій Вадатурський, голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко, настоятель новоосвяченого храму святого Петра Калнишевського протоієрей Василь Ціріль.

Насамкінець митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан подякував Предстоятелю Київського Патріархату за архіпастирський візит на Чигиринщину.

Святійший Патріарх Філарет у супроводі архієреї та духовенства поклав квіти до поклонного хреста на честь Святого праведного Петра Калнишевського та до пам'ятника Героїв Небесної сотні.

Джерело: Церква.info

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео