Святійший Патріарх Філарет благословив Перше всеукраїнське паломництво для військовослужбовців

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

DSC 3183

   25 липня 2015 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у Іллінському храмі села Суботів – родовому храмі гетьмана Богдана Хмельницького – відслужив молебень перед початком першого всеукраїнського військового паломництва "Холодноярська проща".

"Холодноярська проща" – перше всеукраїнське православне паломництво для військовослужбовців та членів їх родин. Воно звершується під гаслом: "Одне Хрещення – Єдина Церква і Єдина Держава". Організовано прощу силами Синодального управління військового духовенства з благословення Святійшого Патріарха Філарета. Проща для військових не нова ідея – це данина традиції побожних козаків, які здійснювали подорожі своїм бойовим товариством до святих місць.

Місцем паломництва не випадково обраний Холодний Яр. Саме ця місцевість багаторазово в історії ставала центром боротьби за незалежність України. Холодний Яр відомий тим, що звідси починалася визвольна війна Богдана Хмельницького 1648 року, Коліївщина 1768 року. Волелюбні селяни Холодного Яру активно включилися у боротьбу за незалежність України у часи Визвольних змагань 1917-1920 років в складі військ Української народної республіки. Після поразки Визвольних змагань тут довгий час діяли українські повстанські підрозділи, які чинили опір окупантам. У часи Другої світової війни у Холодному Яру діяли підрозділи Української повстанської армії. Одна з дивізій УПА носила назву "Холодний Яр".

Святійший Патріарх Філарет звернувся до військовослужбовців, Міністерства оборони України, Генерального штабу, Державної прикордонної служби, Національної гвардії, Збройних сил України та козацьких організацій з промовою. У своєму слові Святійший Владика зазначив, що перша військова проща має зміцнити воїнів духовно, загартувати у них любов до Батьківщини та закликав воїнів брати приклад з останнього кошового отамана Запорізької Січи святого праведного Петра Калнишевського, який навіть після ув'язнення його московськими окупаційними військами не зламався. Сидячи у темниці Соловецького монастиря, святий Петро молився та загартовував себе, терплячи муки, і в своєму праведному житті пережив своїх мучителів.

Предстоятель Київського Патріархату відзначив воїнів церковними медалями "За жертовність та любов до України". Святійший Владика благословив також учасників прощі – прикордонника та його наречену, які у цей день вінчалися.

В Іллінському храмі Святійший Владика приклонився до ікони Ісуса Христа, яка кілька місяців перед цим почала кровоточити і вже здобула у народі назву "Кровоточивої".

Подібні до Холодноярської прощі паломництва для військових раніше запровадила Римо-католицька церква – до міста Лурд у Франції – місця явлення Пресвятої Богородиці.

У планах Синодального відділу військового духовенства зробити прощу щорічною і унікальною традицією Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Джерело: Церква.info

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео