У селі Суботові на Черкащині кровоточить ікона Спасителя

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [4 Голоса (ів)]

DSC04663

    У селі Суботові на Черкащині кровоточить ікона Спасителя. У понеділок 20 квітня (після Фоминої неділі) парафіяни та настоятель Свято-Іллінської церкви (Богданової) с. Суботів Чигиринського району помітили , що на Cтрасній іконі Спасителя з’явилася краплина червоного кольору, яка стікала від чола Спасителя з-під тернового вінка. Це явище має назву кровоточіння і неодноразово спостерігалося в історії Православної Церкви.

 

З цього приводу митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан 28 квітня провів

прес-конференцію  у Свято-Іллінській (Богдановій) церкві села Суботова Чигиринського району та розповів про кровоточення ікон, а також висвітлив ряд інших питань про    останні події життя УПЦ КП, зокрема на Черкащині.

.

Тема прес-конференції:

«Явлення кровоточення Страсної ікони у Іллінській церкві в с.Суботові . Про життя та діяльність УПЦ КП на Черкащині.  Міжконфесійні відносини в Україні та їх значення у подоланні Російської агресії.»

 

У спілкуванні із представниками ЗМІ та інформаційних інтернет видань митрополит Іоан розповів зокрема про наступне:

1. У понеділок 20 квітня (після Фоминої неділі) парафіяни та настоятель Свято-Іллінської церкви (Богданової) с. Суботів Чигиринського р-ну помітили, що на Cтрасній іконі Спасителя з’явилася краплина червоного кольору, яка стікала від чола Спасителя з-під тернового вінка. Це явище має назву кровоточіння і неодноразово спостерігалося в історії Православної Церкви.

Зокрема є образ Іверської ікони Божої Матері, який також є кровоточивий, перебуває на Афоні над вхідною брамою в Іверському монастирі, яку, згідно передання церковного написав в оригіналі сам святий Апостол Лука безпосередньо з Пресвятої Богородиці.

Останній випадок кровоточіння відомий з іконою Спасителя у с. Державіно Оренбурзької обл. яка почала кровоточити у квітні 2000 року.

2. З 20 по 22 квітня 2015 р. проходив  візит Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета до Брюсселя (Бельгія). Протягом цього візиту відбулися зустрічі з: президентом Світового конгресу українців паном Євгеном Чолієм, керівництвом та депутатами Європейської народної партії: президентом Жозефом Долем, заступником голови парламентської групи ЄНП Сандрою Калнієте, Високим представником з питань спільної зовнішньої та безпекової політики, Віце-президентом Європейської Комісії Федерікою Могеріні, Комісаром ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Йоханнесом Ханом, Президентом Європейської Ради Дональдом Туском, взяв участь у спільному засіданні Комітету в закордонних справах та делегації Європарламенту в Комітеті парламентської співпраці Україна-ЄС, взяв участь у засіданні групи ЄНП у Європарламенті та виступив перед більш як двома стами депутатами, зустрівся з Президентом Європейського економічного і соціального комітету (ЕКОСОК) Анрі Малоссом, Віце-президентом ЄНП Я. Саріушем-Вольським, Комісаром ЄС з питань гуманітарної допомоги та реагування на кризи Христосом Стіліанідісом, із заступником генерального секретаря НАТО Александром Вершбоу.

Центральною темою його виступу був захист нашої держави від зовнішньої агресії. «Європа повинна допомогти Україні зупинити агресора на Донбасі, на початку його шляху. Бо якщо агресор не буде зупинений на початку, то він піде далі. І він не зупиниться в Україні. Ви знаєте, що Президент Росії Путін заявляв, що він може захопити не лише Київ, але і Таллінн, і Ригу, і Вільнюс, і Варшаву. Що це означає? Це означає, що якщо агресор не буде зупинений на початку, то буде розв’язана ІІІ Світова війна, бо Прибалтійські країни, Польща, Румунія є членами НАТО, і НАТО буде захищати їх від Росії. Тому, щоби не допустити ІІІ Світову війну, треба діяти зараз. Щоб не сталося як з Гітлером, якого не зупинили на початку, умиротворю вали, і він розв’язав Світову війну» – підкреслив Патріарх.

Також Патріарх дякував Європейському Союзу за допомогу, яка вже надана, і зазначив, що на жаль потреба в ній залишається. «Наш народ виявив велику жертовність, допомагаючи і біженцям, і армії, і тим, хто залишається жити на Донбасі. Але у зв’язку з кризою можливості людей зменшуються, а потреби у допомозі зростають. Тому ми просимо ЄС розширити гуманітарну допомогу Україні»

  1. Про візит Святійшого Патріарха Філарета на Черкащину

25 квітня 2015 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відвідав Троїцький кафедральний собор Черкас, де його зустрів митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, духовенство храму та миряни.

Архієреї вирушили до Чигирина. На межі Чигиринського району Предстоятеля Київського Патріархату зустріли голова Черкаської обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко та голова Черкаської обласної ради Валентина Коваленко та піднесли Святійшому Владиці коровай та букет квітів.

У бастіоні Дорошенка на Замковій горі у Чигирині Святійший Патріарх Філарет очолив традиційні вшанування борців за волю України. На свято очолюване Архіпастирем приїхало понад три тисячі українських військових із зони АТО. Серед них легендарні добровольчі військові формації: "Азов", ДУК "Правий сектор", "Айдар", батальйон Національної гвардії імені генерала Кульчицького, "Карпатська січ", Легіон Свободи та інші.

Предстоятель Київського Патріархату відслужив молитву за Україну, благословив воїнів - учасників війни на Донбасі та освятив бойові знамена. Нагородив медалями "За жертовність та любов до України" відомих уродженців Черкащини за бойові подвиги.

Святійший Владика звернувся з архіпастирським словом до присутніх військових і закликав їх без страху боронити незалежність України.

Його Святості співслужили: Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, єпископ Кіровоградський і Голованівський Марк.

Наприкінці урочистостей Святійший Патріарх Філарет поспілкувався із журналістами. На брифінгу Предстоятель Київського Патріархату заявив, що Путін, ідучи на Україну війною, врахував можливості наших збройних сил, та не врахував духу народу. Завдяки силі духу й віри народ переможе загарбника.

Після урочистостей у бастіоні Дорошенка Святійший Владика разом із владою області та духовенством поклав квіти до пам'ятника Богдану Хмельницькому на Замковій горі.

 

4. У Києві 23 квітня відбувся архиєрейський собор УАПЦ, який ухвалив Заяву щодо об'єднання на даному етапі УАПЦ та УПЦ КП у єдину Помісну Церкву. Відповідно сформовано передсоборову комісію та сформульовано передумови поєднання двох Церков з надією приєднання до цього процесу і УПЦ (МП)..

У відповідь на це звернення через відповідну заяву Прес-центру Київської Патріархії наша Церква ще раз засвідчує заклик до УАПЦ про об'єднання в єдину Помісну Православну Церкву.

Київський Патріархат підтримує та вітає позицію місцеблюстителя престолу УАПЦ митрополита Львівсього Макарія, публічно висловлену ним в інтерв'ю українському телеканалу «1+1», щодо нагальності та невідкладності справи церковного об'єднання. В умовах зовнішньої кремлівської агресії проти України церковний та патріотичний обов'язок всіх прихильників автокефалії Української Церкви перегорнути сторінку розділення та відновити єдність.

Ми знаємо, що невідкладне об'єднання УАПЦ та Київського Патріархату є бажанням переважної більшості вірних і духовенства Української Автокефальноі Православної Церкви. Також засвідчуємо, що цей процес має духовну підтримку Вселенського Патріархату та Православних Українських Церков в Діаспорі. Цього очікує і українське суспільство.

Не зважаючи на різні сторінки взаємовідносин двох наших Церков у минулому, Київський Патріархат щиро шанує всі добрі досягнення УАПЦ та прагне до збереження її позитивного історичного спадку. Ми усвідомлюємо значення самої назви «Українська Автокефальна Православна Церква» та підтримуємо бажання зберегти його в церковних статутних документах.

Київський Патріархат відкритий до конструктивного і плідного діалогу з УАПЦ та очікує, що у підсумку рішень Архієрейського Собору УАПЦ цей діалог невідкладно розпочнеться, а Помісний Собор УАПЦ схвалить остаточне церковне об'єднання прихильників автокефалії Православної Церкви в Україні. Також Київський Патріархат закликає всіх вірних обох Церков до молитви про успішне звершнення справи церковного об'єднання. І нехай усім нам в цьому допоможе Господь!

Найближчим часом від УПЦ КП буде утворено комісію по переговорам щодо об’єднання двох Церков.

5.Деструктивна роль УПЦ МП для українського суспільства та відношення цієї церкви до Російсько-Української війни.

Ця церква ніде офіційно не проголосила агресором Росію, сепаратистів називає ополченцями, братами слов’янами, виступає за примирення з ними.

6.Про міжконфесійний конфлікт у Черкасах в рамках заходів по вшануванню Чорнобильців.

Ознака фарисейства, коли представники церкви вважають лише себе благодатними і обраними Богом для навчання і поводирства інших до спасіння.

По завершенні прес-конференції митрополит Іоан звершив молебінь за Україну перед іконою Спасителя, яка кровоточить.

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео