Учасники двох революцій зустрілися в ЧНУ

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

IMG 4162

   Колишніх і нинішніх студентів, учасників двох революційних подій (2004 та 2014 рр.) в Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницього, зібрала Студентська рада навчального закладу. Нагодою стала десята річниця студентського голодування, яке тривало з 25 лютого до 2 березня 2005 року. Тоді студенти вимагали відставки ректорату університету, який під час революції 2004 року чинив тиск і репресії проти них, придушуючи вільнодумство та прагнення до суспільних перемін.

На круглий стіл «Студентство як опора громадянського суспільства: ретроспектива від Майдану до Євромайдану» прибув і владика Іоан, який підтримував студентів під час обох революцій, і заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль, який сам був активним учасником тих подій, а також викладачі – патріоти Василь Пахаренко, Володимир Поліщук, Віталій Масненко та ін. Представники першого покоління революціонерів - нині вони вже успішні викладачі, журналісти, політики - ділилися враженнями і спогадами, спільно переглядаючи фото та відео тих часів.
Мала місце і дискусія між тими, хто і в 2004, і в 2014 роках став на шлях тиску й фальсифікацій. Однак студентська спільнота одностайно висловилася за те, що нині не можна повторювати помилок тодішніх активістів, які не довели до кінця розпочату справу і дозволили повернутися режиму Віктора Януковича вдруге. Про це написав на своїй сторінці у Фейсбуці перший проректор ЧНУ Василь Мойсієнко.

Сьогоднішні студенти не просто поділилися спогадами річної давнини, коли вони невеликою групою виходили на акції протесту. Вони визнали, що методи, якими їх змушували мовчати, не проявляти активності в період Євромайдану, цілком подібні до тих, якими боролися з молоддю у 2004 році.
Пригадавши Святе Письмо, владика Іоан сказав: "І в часи Христа, як і тепер, були ті, хто боролись за правду, і ті, хто вчилися в диявола. Я дуже радий, що ви, сьогоднішні студенти, вмієте відрізнити добро від зла" .

– Ми не допустимо, щоб люди, проти яких свого часу повстало студентство, знову повернулися і керували нами. Що б не відбувалося, ми вірили і віримо у зміни на краще. І студентів різних поколінь об'єднує бажання жити у вільній Україні, – сказала наостанок викладачка Юлія Волинець, ініціатор нинішнього заходу і активна учасниця голодування 2005 року.

За її пропозицією, усі учасники круглого столу спуститися в хол, де рівно 10 років тому відбувалися історичні події. Два покоління студентів-революціонерів разом заспівали гімн України та зробили пам'ятні фото.

 

Джерело: Нова Доба

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео