Освячено купол та накупольний хрест храму Свт. Луки Кримського у м. Золотоноша

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.80 [5 Голоса (ів)]

IMG 3707

10 лютого у Золотоноші відбулося осячення купола та накупольного хреста храму на честь Архієпископа Луки Кримського. Декілька місяців тому відбулося освячення місця під будівництво святині, а вже сьогодні церква активно споруджується стараннями місцевої громади та меценатів. Чин освячення хреста і купола звершив митрополит Іоан у співслужінні настоятеля парафії протоієрея Олександра Косенка та священиків Черкаської єпархії.

На святі були присутні керівники міста, керівництво та персонал лікарні та численна громада вірян Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Митрополит Іоан у своїй архіпастирській промові розповів про значення хреста у житті християн, а також висловив слова подяки голові районної ради Валерію Саранчі, головному лікарю Золотоніської центральної районної лікарні Сергію Примаку, колективу лікарні, меценатам і всім хто сприяє будівництву храму Архієпископа Кримського Луки.

Журналіст Черкаської ОДТРК Рось Галина Компанієць, яка тривалий час досліджувала життєвий шлях святого Луки, піднімаючи при цьому обласні архівні документи, розповіла багато цікавого про життя цього подвижника, а також про його діяльність на Черкащині. По завершенні своєї промови Галина Компанієць подарувала Золотоніській лікарні свої авторські книжки про  Архієпископа Луку Кримського.

- Дуже добре, що це храм Української Православної Церкви Київського Патріархату, тієї церкви, яка за останні роки показала, що вона є дійсно українською, патріотичною, і тією церквою, яка залишається з нами, і у горі, і в радості. Маю велику надію, що такі храми у найближчий час будуватимуться на території всього Золотоніського району, - відзначив голова районної ради Валерій Саранча.

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео