Христос Хрестився! В річці Йордані!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [2 Голоса (ів)]

IMG 20150119 111655А що третій  празник – Святе Водохреща.

Зійшле всім нам долю,

Зійшле всім нам долю, Україні волю.  

  Традиційно співали прихожани 18 січня на вечірній службі Святвечора та19 січня в день Водохреща .

  Як і починали так і завершуємо колядою  уже  третє Різдвяне свято   -  Водохреща. Це велике Християнське свято, яке  інтегроване величезною  кількістю віруючих людей, охочих удостоїтися святих таїнств Божих.   Лише  маленька частинка  з них  могла поміститися в Тальнівському  храмі  св. апостолів Петра і Павла.

Освячення води згідно церковних канонів відбулося після закінчення Божественної  літургії, проповіді отця Михайла Василюка :  «Вітаю усіх з цим  величним святом і бажаю щоби Христос, який хрестився у водах Йордану,  укріпляв нашу віру,  віру в Бога, віру в те, що  Господь він всемогутній і милостивий, все тримає в  своїх руках. Нехай ця водичка, яку ми будемо сьогодні освячувати, принесе задоволення не тільки для тіла, а й для  душі, омиє всі немочі наших ворогів, бо ми   молимося не лише  за тих  кому добре, хто ставиться до нас добре,  але й молимося за тих людей,  які    спричиняють в нашому житті певні негаразди .

Господь прийшов на землю не для того, щоб люди ненавиділи один одного , а  любили свого ближнього, як самого себе, «бо  потому пізнаєте, що я поміж вас як матимете любов між собою»- це сказав Господь.

 Тому нехай Господь вислухає наші  щирі благання і дасть нам, нашим родинам міцне здоров’я, надію на краще майбутнє, а ворогів наших вразумить аби вони схаменулися і навернулися на правильну християнську дорогу».

 За давньою українською традицією  на Водохреща  люди освячували воду з запаленими свічками.  В своїх оселях трапезу розпочинали молитвою, смакуючи  голодну кутю зі  святою водою. Її  цілюща сила  дійсно лікує від багатьох хвороб, духовно очищує.

  Нехай Водохрещенська вода заряджає всіх нас справжньою вірою – вірою у Бога, в Україну і в нашу перемогу.

Ярина Циба

                                                        Студентка інституту журналістики та філології ВДПУ

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео