Митрополит Іоан брав участь в урочистостях з нагоди 365-ої річниці заснування Першої Української Козацької держави

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

IMG 1651

   11 жовтня в Чигирині проходили  урочисті заходи з нагоди 365-ої річниці заснування Першої Української Козацької держави.

На початку свята митрополит Іоан разом із священиками Чигиринського благочиння звершили молебінь за Україну у церкві Петра і Павла. На молебні молились очільники Черкащини. Згодом відбулася хода на Богданову гору, де учасники свята поклали квіти Гетьману Війська Запорізького Богдану Хмельницьому.

  В рамках святкування Голова  Черкаської ОДА Юрій Ткаченко озвучив присутнім вітання з нагоди 365-річчя заснування Української Козацької держави від Президента України Петра Порошенка, а також було зачитано привітання від Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка.

Також в цей день у стінах бастіону Петра Дорошенка на Чигиринщині відбулась урочиста церемонія посвяти у козаки. На вірність Українському козацтву та Україні присягнуло 19 ліцеїстів Черкаського козацького ліцею – діти 8-го класу ЗОШ №6, серед яких шестеро дівчат.

Церемонію посвяти проводив отаман Черкаського обласного товариства Українського реєстрового козацтва Борис Марченко. Він виголосив слова присяги, які повторили хлопці та дівчата. Після того ліцеїсти, ставши на одне коліно, поцілували хрест, ікону, шаблю і прапор України.

Голова обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко вручив юним козакам і козачкам мазепинки та формені шеврони. Крайовий отаман  Олександр Зайцев передав ліцеїстам хоругву.

По завершенню виголошення слів присяги та вручення козацьких атрибутів митрополит Іоан провів обряд освячення. Високопреосвященнійший Владика звернувся до дітей із закликом, аби вони своїми вчинками сприяли відродженню та продовженню козацьких традиції і стали справжніми патріотами України.

Згодом гості перейшли до каплиці Покрови Пресвятої Богородиці, місця захоронення захисників Чигирина, де Владика Іоан провів панахиду за упокій загиблих Героїв України.

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео