ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ 2013 р.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [2 Голоса (ів)]

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ

2013 р.

 

Боголюбивим пастирям, і всім вірним

Української Православної Церкви

Київського Патріархату на Черкащині

 Всечесні отці, 

дорогі браття і сестри!

Христос воскрес!

 

 

Пасха для нас нерозривно асоціюється з весною і щороку ми не перестаємо радіти цьому святу, як і весняній природі. Ми любимо сонячне світло, природу, яка оживає і розквітає. Тим більше наше серце ніколи не перестає радіти святу Пасхи Христової.

Адже Пасха - це значно більше, ніж одне з християнських свят, більше, ніж щорічний спомин однієї з великих подій минулого. Кожен, хто відчув хоча б один раз у житті радість пасхальної ночі, - розуміє, що її не можна порівнювати ні з якою іншою радістю.

Нове вічне життя, яке майже дві тисячі років тому засяяло з гробу, було дане віруючим у Христа. Це життя дарується нам у день нашого хрещення, коли за словами апостола Павла, ми були "поховані з Ним хрещенням у смерть, щоб, як Христос воскрес з мертвих,... так і ми в оновленому житті почали ходити" (Рим. 6,4).

У події воскресіння Христового зосереджені всі радості нашої віри. Ісус Христос, наш Спаситель, не залишився мертвим у гробі; Він воскрес, а це означає, що ми спасенні від гріха і смерті. Людина вже не підвладна смерті. І хоча "смерть панує над родом людським, але не вічно". Ми завжди будемо жити, бо Той, Хто воскрес з мертвих, смертю смерть подолав.

У воскресінні Христовому ми одержали священний дар життя. Цей дар рішуче змінює наше ставлення до всього у світі, включаючи смерть. Воскреслий Христос дає нам можливість твердити : "Смерті нема!" Звичайно, в земному житті ми зустрічаємо смерть лицем до лиця, і одного разу вона прийде по нас. Але ми віримо, що Своєю власною смертю Христос змінив саму сутність смерті. Він зробив її переходом, пасхою, - переходом до Царства Божого, перетворюючи найбільшу з трагедій на остаточну перемогу. Як перша людина зробила нас причетними до смерті, так Христос зробив нас співучасниками Свого воскресіння. Ось чому наприкінці великодньої ранньої Церква проголошує: "Воскрес Христос, - і життя торжествує! Воскрес Христос, - і мертвих більш нема!"

Радіючи в день Пасхи, ми святкуємо те, що одного разу відбулося в історії і продовжує відбуватися з нами. Бо кожен з нас одержав дар нового життя, дістав можливість приймати його і жити ним. Перед нами відчинені двері Царства Божого. Нам подаються благодатні сили очищатися від гріхів. Ми віримо в Бога і прагнемо виконувати Його заповіді, і в усьому цьому - джерело найвищої для нас радості.

Як колись святі апостоли, так сьогодні ми всі чуємо звернені до нас слова нашого Господа: "Я знову побачу вас, і зрадіє серце ваше, і радості вашої ніхто не відбере від вас" (Ін. 16, 22). Пасха, воскресіння наділяє нас радістю знання Бога, вірування в Нього і носіння Його в своєму серці, дає силу нашому духові перемагати всі випробування, хвороби і страждання. Вона надихає нас на подвиги в ім’я любові до Бога і до ближнього.

У ці урочисті пасхальні дні сердечно вітаю вас, дорогі браття і сестри, з великим святом святої Пасхи! Від усієї душі бажаю вам радості, яка завжди додає нам нових сил, потрібних для нашого морального очищення, для зміцнення християнської любові, для збереження родини, для благоденства Черкаського краю та всієї України.

Нехай зміцнить воскреслий Христос усіх нас в надії на перемогу добра над злом, життя над смертю, правди над неправдою і подасть нам Свою всесильну поміч у добрих справах! Нехай радість, мир і любов будуть з нами в усі дні нашого життя!

 

Бо воістину Христос воскрес! Амінь.

 

 

Пасха Христова                                                                                 Іоан,

2013 р.                                                                         митрополит Черкаський

м. Черкаси                                                                     і Чигиринський

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео

НАША КНОПКА

Інформаційне управління Черкаської єпархії

 
 
ioan2018 Митрополит Черкаський і Чигиринський ІОАН

   Митрополит Черкаський і Чигиринський ІОАН, (в миру Олег Васильович Яременко)...

Читати далі...