РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ 2013 рік

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]

Різдвяне послання митрополита Черкаського і Чигиринського
Іоана


 боголюбивим пастирям та всім вірним
Української Православної Церкви
Київського Патріархату
 на Черкащині / 2013 рік /

ХРИСТОС НАРОДИВСЯ, СЛАВІМО ЙОГО!

    З великою радістю й духовним піднесенням святкує православна Церква Різдво Господа нашого Ісуса Христа. Майже дві тисячі років християнський світ урочисто відзначає пришестя на землю Сина Божого. Через народження від Пресвятої Діви Марії Син Божий з’єднав своє Божественне життя з людським життям.

Різдво Христове - це подія, яка сталася в часі, але має силу вічності. Син Божий не просто наблизився до людини, але ототожнився з нею. Сам став людиною.

Народження Сина Божого у вифлеємському вертепі - це свідчення невимовної любові Божої до людського роду, це акт Божого Промислу, Божої опіки над світом і людиною. Син Божий уподібнюється людині, щоб людина через постійне перебування з Ісусом Христом здобула свою красу і свободу, утверджуючись у добрі, правді й любові.

Хоча в різдвяну ніч ми бачимо Спасителя світу немічним Немовлям, повитим пеленами в яслах, але ми знаємо, що пізніше Він дасть людині слово Божественної правди і силу перемагати всілякі скорботи. В дні Свого земного подвигу Він буде утирати сльози всім, хто плаче, і страждати разом з ними. Всі Його земні діла будуть проявом любові і милосердя до людини і до тягарів її земного життя. Пізніше Христос скаже, що Він є "путь, і істина, і життя" і ніхто не може прийти до Бога Отця, як тільки через Нього (Ін. 14,6). А поки що кожен, хто має до Бога любов, хоче серцем і устами повторювати ангельську пісню: "Слава у вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління" (Лк. 2,14). Так разом з ангелами ми урочисто прославляємо Господа за Його безмежну любов, за принесену Ним на землю радість.

Ми співаємо славу Богу за те, що премудрість Божа знайшла засіб примирення людей з Богом, з самими собою та своєю совістю. Ми прославляємо Бога на небі за всемогутність благодаті Божої, яка спасає загибле, воскрешає померле, оновлює зітліле.

Син Божий приніс на землю мир; Він дарував закон любові до ближнього, правило взаємного служіння одне одному, мирного співжиття. І якщо немає тепер злагоди між людьми, то це тому, що вони не виконують цих заповідей. Спаситель заповідав на землі також і мир внутрішній - мир душі, що є благодатним плодом Духа Божого. Про цей мир говорив Спаситель Своїм ученикам після Свого воскресіння: "Мир вам" (Ін. 20,19). Цими словами, з побажанням внутрішнього, духовного, миру, багаторазово свята Церква благословляє всіх нас на своїх богослужіннях. Це – мир з Богом, коли православний християнин з чистим сумлінням може дивитися на Небо і з такою ж совістю ставитися до людей. Такий мир є джерелом спокою і прощення для правдивого християнина.

У цей день сердечно вітаю всіх вас, любі во Христі пастирі, дорогі браття і сестри, зі святом Різдва Христового. Також вітаю з цим святом працівників органів обласної та районних адміністрацій, обласної, районних, міських та сільських рад, Українське козацтво, співробітників силових відомств Черкащини та військовослужбовців.

Нехай Господь наділить всіх вас мудрістю у керуванні Черкаським Краєм, у вирішенні різноманітних життєвих проблем на Радість Богові та на добробут народові.

 

Благодать Господа нашого Ісуса Христа, що від Діви Марії народився задля нашого спасіння, нехай буде з усіма нами. Амінь.

 

 

Христос народився, славімо Його!

 Різдво Христове   

 2013 рік, м. Черкаси

                                                                  Іоан, митрополит

    Черкаський і Чигиринський

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео

НАША КНОПКА

Інформаційне управління Черкаської єпархії

 
 
ioan2018 Митрополит Черкаський і Чигиринський ІОАН

   Митрополит Черкаський і Чигиринський ІОАН, (в миру Олег Васильович Яременко)...

Читати далі...