Помилка
  • JFolder::files: Шлях не є текою. Шлях: /home/pravc164/public_html/images/preskonferencia
Повідомлення
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the foldThere was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/preskonferencia

Проти «мовного закону»

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]


9 липня у Черкаському інформаційному центрі відбулася прес-конференція проти «мовного закону», який нещодавно був прийнятий Верховною Радою України. Також причиною проведення конференції послужило звірське розігнання мирних демонстрантів Черкаською міліцією, яке трапилося 6 липня під стінами Черкаської ОДА.

У прес-конференції взяли участь представники всієї громадськості Черкащини, а також митрополит Черкаський і Чигиринський Іоанн. Владика Іоанн у своєму виступі наголосив, що прийняття даного закону направлене проти України і це є шлях у прірву, шлях до громадянського конфлікту, і такі дії влади розхитують основи української державності. Про це також йдеться і у ВІДКРИТОМУ ЛИСТІ глав Церков і релігійних організацій України щодо мовного питання Президенту України Януковичу В.Ф.  Цей закон прийнятий на догоду нашому північно-східному сусіду, духовним поводирем якого є Патріарх Кирило, який під час своїх візитів в Україну неодноразово пропагував свою імперіалістичну ідею «Русского міра», в якому  звісно немає місця українській мові, та й Україна позиціонується, як «менша сестра чи брат», котрий, в тому числі і у духовному житті, повинен керуватися вказівками Московського Патріарха.

Учасники конференції висловили своє занепокоєння від останніх подій в Україні та на Черкащині зокрема і виклали свої вимоги у Відкритому зверненні Голові Черкаської ОДА Тулубу С.Б., прокурору Черкас Лісовому М.Л. та іншим представникам влади на Черкащині. У Відкритому зверненні йдеться про наступне:

Ми, представники громадянського суспільства, що маємо неоднакові політичні погляди та підтримуємо різні політичні сили — як провладні, так і опозиційні. Об'єднатися нас змусила ситуація, у якій в останні дні опинилися наша країна та Черкаси зокрема. Так зване прийняття Закону України «Про основи державної мовної політики» є загрозою існуванню нашої рідної мови, а відтак — усієї культури і самої державності. Впровадження цього закону зробить непотрібним вивчення української мови, тому вона звузиться до суто побутового вжитку і деградує за дуже короткий час. Активно захищають свою державну мову країни, де загроза її зникнення значно нижча, ніж у нас. Наша ж Верховна Рада приймає закони, які знищують рідну мову, розколюють суспільство.

Тому ми усі, хто тут зібрався, є учасниками Майдану на захист української мови. Те, як правоохоронці, порушуючи закони, нехтуючи правами людини та застосовуючи фізичну силу, розігнали мирну акцію протесту, не може відбуватися у демократичній державі. Міліція протиставила себе народові — його найактивнішій частині. Це протиставлення може мати дуже негативні наслідки, бо, коли людину позбавляють права на мирний протест, у хід ідуть радикальніші методи.

Ми звертаємося до голови Черкаської облдержадміністрації Сергія Тулуба та прокурора Черкаської області Миколи Лісового із закликом розпочати з учасниками Майдану діалог. Громадськість і влада зобов'язані разом проаналізувати і належно оцінити ганебні події, що відбулися на Соборній площі нашого міста шостого липня. Ще є можливість усе виправити. Сподіваємося, що Черкаська міська та обласна ради засудять прийнятий Верховною Радою закон, бо більшість громадськості нашої області є його противником.

 

{gallery}preskonferencia{/gallery}

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео