Проти «мовного закону»
- Деталі
- Опублікував: Прес-служба Черкаської єпархії
- Перегляди: 2728
9 липня у Черкаському інформаційному центрі відбулася прес-конференція проти «мовного закону», який нещодавно був прийнятий Верховною Радою України. Також причиною проведення конференції послужило звірське розігнання мирних демонстрантів Черкаською міліцією, яке трапилося 6 липня під стінами Черкаської ОДА.
У прес-конференції взяли участь представники всієї громадськості Черкащини, а також митрополит Черкаський і Чигиринський Іоанн. Владика Іоанн у своєму виступі наголосив, що прийняття даного закону направлене проти України і це є шлях у прірву, шлях до громадянського конфлікту, і такі дії влади розхитують основи української державності. Про це також йдеться і у ВІДКРИТОМУ ЛИСТІ глав Церков і релігійних організацій України щодо мовного питання Президенту України Януковичу В.Ф. Цей закон прийнятий на догоду нашому північно-східному сусіду, духовним поводирем якого є Патріарх Кирило, який під час своїх візитів в Україну неодноразово пропагував свою імперіалістичну ідею «Русского міра», в якому звісно немає місця українській мові, та й Україна позиціонується, як «менша сестра чи брат», котрий, в тому числі і у духовному житті, повинен керуватися вказівками Московського Патріарха.
Учасники конференції висловили своє занепокоєння від останніх подій в Україні та на Черкащині зокрема і виклали свої вимоги у Відкритому зверненні Голові Черкаської ОДА Тулубу С.Б., прокурору Черкас Лісовому М.Л. та іншим представникам влади на Черкащині. У Відкритому зверненні йдеться про наступне:
Ми, представники громадянського суспільства, що маємо неоднакові політичні погляди та підтримуємо різні політичні сили — як провладні, так і опозиційні. Об'єднатися нас змусила ситуація, у якій в останні дні опинилися наша країна та Черкаси зокрема. Так зване прийняття Закону України «Про основи державної мовної політики» є загрозою існуванню нашої рідної мови, а відтак — усієї культури і самої державності. Впровадження цього закону зробить непотрібним вивчення української мови, тому вона звузиться до суто побутового вжитку і деградує за дуже короткий час. Активно захищають свою державну мову країни, де загроза її зникнення значно нижча, ніж у нас. Наша ж Верховна Рада приймає закони, які знищують рідну мову, розколюють суспільство.
Тому ми усі, хто тут зібрався, є учасниками Майдану на захист української мови. Те, як правоохоронці, порушуючи закони, нехтуючи правами людини та застосовуючи фізичну силу, розігнали мирну акцію протесту, не може відбуватися у демократичній державі. Міліція протиставила себе народові — його найактивнішій частині. Це протиставлення може мати дуже негативні наслідки, бо, коли людину позбавляють права на мирний протест, у хід ідуть радикальніші методи.
Ми звертаємося до голови Черкаської облдержадміністрації Сергія Тулуба та прокурора Черкаської області Миколи Лісового із закликом розпочати з учасниками Майдану діалог. Громадськість і влада зобов'язані разом проаналізувати і належно оцінити ганебні події, що відбулися на Соборній площі нашого міста шостого липня. Ще є можливість усе виправити. Сподіваємося, що Черкаська міська та обласна ради засудять прийнятий Верховною Радою закон, бо більшість громадськості нашої області є його противником.