Проповідь в день пам’яті прп. Силуана Афонського

«Людина гігантської сили духу»

Проповідь в день пам’яті прп. Силуана Афонського

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа.

Сьогодні Православна Церква вшановує безперечного духовного авторитета ХХ ст., непересічну постать і справжнього велетня духу – прп. Силуана Афонського (+1938).

Детальніше...

Тлумачення Слова Божого в Церкві

Библия - 03

  Загальновідомо, що ліберальне протестантське богослов’я робить чималий акцент на індивідуальному аспекті сприйняття біблійних текстів, при котрому кожна окрема віруюча людина може сприймати Слово Боже в силу власного розуміння, абстрагуючись від будь-яких нав’язаних зовні авторитетів у вигляді чи то древніх святих отців, чи то навіть сучасних богословів-екзегетів.

Детальніше...

«Малий пророк із великою мужністю» Проповідь у день пам’яті святого пророка Божого Михея

Михей - 00

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа.

Дорогі брати та сестри. Сьогодні Православна Церква вшановує одного з 12-ти т. зв. малих пророків старозавітної епохи – святого Божого пророка Михея (~735–697 р.р. до Р. Х.), іменем котрого названа одна з книг Старого Завіту. І тому сьогодні ми з вами зробимо короткий, але, як я сподіваюсь, змістовний огляд основних тем біблійної Книги пророка Михея та намагатимемось актуалізувати та пристосувати її зміст до нашого сьогодення.

Детальніше...

«Божественна велич та слава Сина Божого» Проповідь на Преображення Господнє

Преображение - 03

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа.

Сьогодні вся повнота Православної Церкви згадує одну з ключових і знакових подій земного життя Ісуса з Назарету – Преображення Господнє. І наша з вами мета сьогодні полягає в тому, щоб ще раз подумки зануритись у цю євангельську подію і віднайти глибинний зміст у всіх тих деталях біблійної розповіді, які ми знаходимо у трьох з чотирьох авторів канонічних Євангелій – Матвія (17:1–6), Марка (9:1–8) та Луки (9:28–36).

Детальніше...

«Віра та сумніви в житті Божих людей»

Віра та сумніви - 01

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа.

   Дорогі брати та сестри. Щойно ми прослухали уривок з 17-го розділу Євангелія від Матвія (Мв. 17:14-23), де розповідається про те, що апостоли Ісуса Христа, попри всі свої зусилля і надприродні здібності, даровані їм Христом, все ж таки не змогли вигнати біса з молодого хлопця. І коли вони поцікавились у Спасителя, що ж стало причиною такої їхньої невдачі, Він відповів, що основною і єдиною причиною було їхнє невірство та сумніви. І тому сьогодні мені хотілося б поговорити про те, чи настільки гріховними є ті хвилинні слабкості та сумніви в вірі, котрі рано чи пізно підступають до душі будь-якої віруючої людини, як це зазвичай прийнято вважати.

Детальніше...

Чи варто робити земні поклони в недільні та святкові дні?

Перш за все слід відмітити, що існують абсолютно чіткі церковні правила та канони щодо того, чи варто робити земні поклони у недільні та святкові дні. Для цього нам доведеться звернутись до постанов древніх Вселенських соборів Православної Церкви та правил святих отців.

Детальніше...

Церква у повоєнні роки

Концтабори та тюрми були переповнені і під час війни, і після її завершення. Вже після смерті Сталіна у 1953 р., у часи Хрущова, в ув’язненні залишалось чимало представників духовенства, особливо тих, хто відмовився дати підписку про повну лояльність церковному курсу патріарха Сергія (Страгородського), котрий було впроваджено після собору 9 вересня 1943 р., і котрий був направлений на співпрацю із радянською владою.

Детальніше...

Святий Іоан Хреститель – Пророк, Предтеча, Мученик

s0966060

      7 липня Свята Православна Церква урочисто святкує Різдво Іоана Хрестителя, про якого сказав Господь наш Ісус Христос, що «з народжених жінками, немає жодного пророка, більшого за Іоана Хрестителя» (Лк. 7, 28). Ще в Старому Завіті Бог через пророка Малахію сповістив, що перед пришестям у світ Спасителя з'явиться Предтеча, тобто, Попередник Месії: «Ось, Я пошлю до вас Іллю пророка перед настанням дня Господнього, великого і страшного.

Детальніше...