ЧОМУ ХРИСТОС ЗВЕРШУВАВ ЧУДЕСА?

2012-05-04 124521     Святе Письмо Нового Завіту свідчить, що Господь у дні Свого земного життя творив безліч чудес, які показали Його владy над бісами, смертю і стихіями. Христос зцілював сліпих, кульгавих, глухих, воскрешав мертвих, ходив по воді, примножував хліби. Чому Господь звершував усі ці чудеса?

Детальніше...

Іконошанування та зображення Бога Отця

   f199017abaa96bc4028fac284dd35b35Питання іконошанування вже багато століть не дає спокою супротивникам православ’я. Нібито на підставі Св. Писання всіх хто шанує та поклоняється св. іконам зачисляють до ідолопоклонників.

Детальніше...

Як Київська митрополія втрапила з підпорядкування Вселенського патріарха до Московського


  Православні єпархії існували в Україні задовго до Володимира – і вони були підпорядковані Константинополю Йдеться насамперед про дві єпархії – Скіфську в районі нинішньої Одеси й Херсонеську в Криму. Вони припинили існування в V ст., коли розпочалося Велике переселення народів.

Детальніше...

Астрологія або наука про лженауку

   Для об’єктивного і всебічного розгляду астрології слід звернутися до позитивної критики для того щоби побачити яке визначення вона дає цій “науці”. Отже, астрологія – це антинаукове вчення, згідно з яким начебто можливо на основі спостережень за розташуванням і рухом небесних тіл передбачити майбутнє окремих осіб і людства.

Детальніше...

ЛУЧШЕ СКАЖУ ПЯТЬ СЛОВ ПОНЯТНЫХ, ЧТОБЫ НАСТАВИТЬ ДРУГИХ, ЧЕМ ТЫСЯЧИ НА НЕПОНЯТНОМ ЯЗЫКЕ!» (1Кор.,14:19)

   "Если вся церковь сойдется вместе, и все станут говорить незнакомыми языками, и войдут к вам незнающие или неверующие, то не скажут ли, что вы беснуетесь?" (1Кор.,14:23). Эти слова исполнились на мне буквально. Храм рядом с моим домом в советское время не закрывали. Почти каждый день со школьными друзьями мы ходили гулять на Воробьевы горы и иногда со страхом (потому что пионерам и комсомольцам нельзя) и любопытством заглядывали внутрь. Даже читаемое громким голосом абсолютно не доходило до сознания, удавалось проникнуть в смысл лишь немногих отдельных слов. Хотя, как к любому запретному, интерес был велик. Отталкивала же атмосфера фальши. В результате – более 20 лет, проведенных без Бога, и "подвиги", о которых теперь страшно и подумать.

Детальніше...

Чому священиків називають Отцями

 Замість передмови

Доброго дня, Нещодавно я зайшов до храму. Йшла служба, читали, здається, Євангеліє. Читали досить довго і незрозуміло, проте я розібрав фразу, яка звучить приблизно так: Христос категорично забороняє називати Отцями і вчителями всіх, крім Бога. У мене це викликало деяке здивування, тому що в церкві священиків якраз саме так і називають (отець Сергій, отець Володимир).

Детальніше...

Тілесні недуги – покарання чи промисел Божий?

 

  В одній з біблійних книг — Псалтирі — ми зустрічаємо такі слова: «Дні віку нашого — сімдесят літ, а як при силі — вісімдесят літ, і найкраща пора їх — труд і хвороби» (Пс. 89: 10). Для людини питання про хвороби завжди було актуальним. Чому ми хворіємо? Чи є сенс в терпінні фізичних страждань під час хвороби? Чи мають тілесні хвороби значення для духовного життя людини?

Детальніше...

Канонічні засади автокефалії Української Православної Церкви

Автокефальність Церкви - втілення свободи Христової

    Питання автокефалії та проблеми, пов'язані з нею, не нові в христи¬янській Церкві. Автокефальність - це єдина форма існування Церкви Христової з моменту її заснування. Іншої форми не було. Український дослідник канонічно-правових основ автокефалії проф. О.Лотоцький лише: “На початку християнської доби кожна церковна громада зі своїм храмом та кліром, з єпископом на чолі, творила одну маленьку демо¬кратію; це вже була окрема, правоздатна одиниця у зв'язку незалежних Церков у вищій громаді Вселенської Церкви, під сильною для всіх зверхністю - владою соборною”.

Детальніше...